اطلس ره‌نگار

محصولات و خدمات › ناوبری خودرو › نقشه های ناوبری 

نقشه های ناوبری

همانطوریکه ذکر شد در سیستمهای ناوبری مهمترین و پرهزینه ترین قسمت، بخش تهیه نقشه های ناوبری می باشد. نقشه های مورد استفاده در سیستمهای مجهز به GPSبه دو صورت زیر می باشند:
 
 
 

۱. روش نمایش نقشه بصورت رستر

در این روش به علت خوانا تر بودن نقشه رستر، کاربر عادی ارتباط بهتری با نقشه بر قرار می سازد. بنابراین نقشه رستر کارتوگرافی شده در دید کاربر قرار می گیرد.
 
هزینه پایین تهیه و آماده سازی نقشه های رستر از مزایای این روش است. حجم بالای نقشه های رستر از معایب این روش می باشد. همچنین، در این نقشه ها، امکان آدرس یابی و استفاده از لایه های مختلف اطلاعاتی و GISوجود نداشته، و فقط موقعیت کاربر بر روی تصویر نقشه نمایش داده می شود.
 

۲. روش نمایش وکتور

در این روش مستقیما وکتور کارتوگرافی شده با المانهای سطحی، خطی و نقطه ای نمایش داده می شود. حجم پایین نقشه از مزایای این روش و جذابیت کمتر برای کاربر از معایب این روش می باشد. هزینه بالای تهیه و آماده سازی نقشه های وکتور از معایب دیگر آن می باشد. حسن دیگر این روش امکان به روز رسانی ساده تر و عملی تر بدون نیاز به تولید مجدد نقشه است. همچنین استفاده از آن در نرم افزار و پیاده سازی الگوریتم های ناوبری بر روی آن ساده تر خواهد بود.
 
با توجه به رویکرد بازار جهانی به روش دوم، استانداردهای بین المللی، و استفاده شرکت های بزرگ بین المللی از این روش، نقشه های آماده ناوبری نیز بر اساس همین روش تهیه گردیده است 
 
مشخصات نقشه
 
 در حال حاضر این شرکت  نقشه های شهرهای ایران و جاده های کشور را بصورت Vector  و آماده ناوبری    (Navigable)با فرمتهای مناسب تهیه کرده است، و همچنین آماده سازی نقشه های شهر های دیگر جهت استفاده در نرم افزارهای ناوبری توسط این شرکت انجام خواهد شد. نقشه ها با مقیاس های مختلف با هم تلفیق و یکپارچه می شود. مرجع ابتدائی نقشه ها سازمان نقشه برداری کشور، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور وابسته به وزارت راه و ترابری، و شهرداریهای شهرهای مختلف و تصاویر ماهواره ای  است. ولی کار آماده سازی، به روز رسانی و اصلاح توسط شرکت انجام پذیرفته، به صورتی که می توان گفت این نقشه ها دوباره تولید شده اند. نقشه ها بصورت Sheet  هایی هستند که از طریق نقشه Index  در کنار هم قرار گرفته و شهر یا منطقه مورد نظر را مشخص می کنند. عملیاتی که بر روی هر نقشه پس از تهیه آن انجام گرفته و می گیرد، عبارتند از :
 
  •  یکپارچه سازی نقشه
  • تعریف لایه ها و جداول اطلاعاتی مورد نیاز
  •  گویا سازی نقشه (ورود محور معابر شهری)
  •  ورود اماکن به همراه اطلاعات آن
  • به روز رسانی نقشه
  • جمع آوری و ورود اطلاعات ترافیکی معابر شهری
  • تولید شبکه منطقی معابر شهری
  • به روز رسانی بر اساس آخرین عکس های ماهواره ای
  • به روز رسانی بر اساس برداشت های میدانی
  • کلاسه بندی سطح دسترسی و بار مجاز ترافیکی خیابانها و محورها
    بزرگترین مانعی که تا به امروز جلوی توسعه سیستم ها ی ناوبری را در بازار ایران گرفته بود، فراهم نبودن دو بخش اول (نرم افزار و نقشه)، و به خصوص به عنوان اصلی ترین نیاز این بخش تهیه نقشه های Vectorبه صورت آماده برای مسیریابی (Navigable)بوده است. در حال حاضر با سرمایه گذاری زیاد و کار اجرائی انجام شده در چند ساله اخیر، این شرکت موفق به تهیه کردن این دو بخش (نرم افزار و نقشه) با کمک بهترین متخصصان داخلی و یکی از بزرگترین شرکتهای تولید نقشه دنیا به نام TeleAtlasدر این زمینه و بر مبنای آخرین تکنولوژی روز دنیا و در نظر گرفتن استاندارد های بین المللی انجام شده است. این شرکت  در حال آماده سازی و بروز رسانی اطلاعات با فرمت و استاندارد  مورد نظر می باشد.