گروه شرکت های ره نگار

اخبار 

موقعیت یابی LBS

موقعیت یابی LBS
۱۲ آذر ۱۳۹۸

استفاده از سیگنال های GSM برای موقعیت یابی: موقعیت یابی بر اساس GSM تکنولوژی ای می باشد برای مشخص کردن موقعیت مکانی افراد و کالاها . از این تکنولوژی LBS نیز نام برده  می شود هرچند حیطه LBS فراتر از صرفا موقعیت یابی بر اساس GSM می باشد. بر خلاف موقعیت بابی از طریق GPS و GLONASS و ...  موقعیت یابی بر اساس سیگنال های GSM دقت پائینی دارد. پس چرا از این تکنولوژی استفاده می شود ؟ جواب این است که بر خلاف  GPS این تکنولوژی در مکان های سربسته نیز کاربرد دارد. این نوع موقعیت یابی برای کاربرد های امنیتی مانند سرقت خودرو و امنیت کودکان اهمیت بالایی دارد.همچنین این تکنولوژی برای ردیابی کالاها در مسیر های طولانی جایی که کالاها در کانتینر های فلزی حمل می شوند یا زمانیکه مصرف باتری داخلی برایمان اهمیت دارد اما دقت بالایی مورد نیازمان نمی باشد ، بسیار موثر است.در این نرم افزار برای ردیابی از ترکیب این دو تکنولوژی استفاده می شود. در جاییکه داده های GPS ... ادامه »

سیستم تشخیص چهره نرم افزار ره نگار

سیستم تشخیص چهره نرم افزار ره نگار
۰۹ آذر ۱۳۹۸

سیستم تشخیص چهره و هوش مصنوعی یکی از مولفه های مهم سیستم MDVR هستند که باعث می شود حرکات مختلف سر راننده و واکنشهای چهره را تعیین نمایید. این سیستم تشخیص چهره ویزگیهای بسیار مهم و منحصر به فردی را برای سیستمهای مدیریت ناوگان و تلماتیک فراهم میکند. دارندگان ناوگان با تکیه بر این سیستم میتوانند رانندگان مجاز را بر اساس شیفت کاری تشخیص دهند و در صورت تصادف یا هر حادثه دیگر با بررسی دلایل و مدارک موجود تصمیمات آگاهانه ای بگیرند. همچنین با تشخیص خواب آلودگی راننده و همجنین رفتار غیر طبیعی که بر اساس آمار 20 درصد تصادفات جاده ای و یک چهارم تصادفات کشنده ناشی از این رفتار رانندگان می باشد . ارسال هشدارهای مناسب در زمان مناسب از هزینه های زیاد به رانندگان و شرکت جلوگیری میکند. تشخیص چهره با مقایسه بیشتر الگوهای خاص صورت بر اساس جزئیات صورت فرد  ، دریافت و تجزیه و تحلیل را انجام می دهد و شامل سه مرحله است: 1) فرایند تشخیص چهره ... ادامه »

بهینه سازی مسیر در سیستم مدیریت ناوگان

بهینه سازی مسیر در سیستم مدیریت ناوگان
۰۸ آذر ۱۳۹۸

بهینه سازی مسیر برای صاحبان ناوگان بسیار با ارزش است ، زیرا این امکان را برای شرکت ها فراهم می کند تا سودمندترین و بهینه ترین استراتژی مسیر را برای ناوگان خود برنامه ریزی ، ایجاد و تحلیل کنند. گزینه بهینه سازی مسیر یا  Route Optimization به شرکتهایی با مقادیر و اندازه ناوگان مختلف کمک می کند تا طیف گسترده ای از مسائلی را که باید در طول توزیع و برنامه ریزی مسیر با آنها سر و کار داشته باشند ، به طور مؤثر هدف قرار دهد. امروزه طیف گسترده ای از مجموعه های الگوریتم ها ، کتابخانه های مسیریابی وسایل نقلیه و راه حلهای ویژه توسعه یافته برای هدف قرار دادن مشکلات مختلف بهینه سازی از جمله VRP وجود دارد. با این حال ، هیچ یک از راه حل ها قادر نیستند برای همه مشکلات و یا برای همه موارد ، کوتاهترین مسیرها را پیدا کنند. راه حل VRP در واقع یک بهینه سازی مسیر است. بهینه سازی مسیر در این سناریو فرایندی برای پیدا کردن یک مسیر مقرون به صرفه را مشخص می کند ، که ... ادامه »

موبایل امنیتی به زودی عرضه خواهد شد

موبایل امنیتی به زودی عرضه خواهد شد
۱۹ بهمن ۱۳۹۲

محصولی با نام Blackphone با هدف تبدیل گوشی‌های موبایل به یک ابزار امن ساخته شده است که می‌تواند نگرانی‌های افراد مختلف در استفاده از تلفن همراه خود را رفع کند. این تلفن هراه هوشمند تحت نظارت یک گروه سوییسی که تخصص آنها مباحث امنیتی است در حال توسعه بوده و به زودی به بازار عرضه می‌شود. این شرکت RGP نام دارد و برای ایجاد محیطی امن سیستم عامل اندروید را برگزیده است و با اعمال تغییراتی در این سیستم عامل بسخه ویژه‌ای از آن را با نام PrivatOS به وجود آورده است. این سیستم عامل به آخرین پروتکل‌های امنیتی مجهز بوده و به خوبی می‌تواند امنیت کاربر خود را تامین کند. در این پروژه نام‌های بزرگی مانند خاویر آگوئرا، موسس GeekPhone، فیل زیمرمن و مایک یانگ می‌باشد که هر یک در شرکت‌های متعددی از نظر امنیتی توانسته‌‌اند نامی در خور اعتنا برای خود کسب کنند. مشخصات سخت‌افزاری این دستگاه هنوز به صورت کامل اعلام نشده است ولی بنا به ادعای ... ادامه »

پتنت عجیبی از سوی ال‌جی: گجتی که هم ساعت هوشمند است و هم قلم

پتنت عجیبی از سوی ال‌جی: گجتی که هم ساعت هوشمند است و هم قلم
۱۹ بهمن ۱۳۹۲

تا چندی پیش، بسیاری تصور می‌کردند که دوران قلم‌های استایلوس به سر رسیده، تا این که سامسونگ دوباره ایده قلم‌ها را از دل تاریخ بیرون آورد و جامه نویی به آن پوشاند و قلم S-Pen خود را معرفی کرد. یکی از معایب استفاده از این قلم‌ها این است که تولیدکنندگان باید یک فضای اضافه برای تعبیه آن‌ها طراحی کنند. ال‌جی ایده جالبی به سرش زده. این شرکت در نظر دارد کاری کند که این قلم به راحتی به دور مچ دست بپیچد و تبدیل به ساعت هوشمند شود. شاید بسیاری از شما خط کش‌های منعطف دوران کودکی مان را به یاد داشته باشید. خط کش‌هایی که تنها با یک ضربه آرام به سرعت به دور مچ دست می‌پیچیدند. از قرار معلوم این دستبند یا ساعت به یک نمایشگر لمسی مجهز است. در سوی دیگر این ساعت نوک قلم قرار گرفته. امکان ارتباط مستقیم این دستبند با تلفن هوشمند وجود دارد و کاربر به راحتی می‌تواند تماس‌های ناموفق خود را در نمایشگر این ساعت مشاهده کند. کاربر با یک ضربه کوچک به ... ادامه »

گوگل به عینک هوشمند اکتفا نکرده و بر روی پروژه لنز هوشمند کار می‌کند

گوگل به عینک هوشمند اکتفا نکرده و بر روی پروژه لنز هوشمند کار می‌کند
۳۰ دی ۱۳۹۲

بر کسی پوشیده نیست که گوگل علاقه زیادی به گجت های پوشیدنی دارد. در این چند سال اخیر، عینک هوشمند این شرکت، موسوم به Glass، سر و صدای زیادی به پا کرده. گرچه بسیاری هنوز چشمشان به جمال Glass روشن نشده، با این حال گویا گوگل به سراغ گجتی دیگر رفته: این بار لنز هوشمند، البته با کاربردی پزشکی... لنز هوشمند گوگل به کمک چیپ الکترونیکی مینیاتوری خود، سطوح گلوکز را در اشک چشم اندازه گیری می‌کند. در این فرایند خودکار، دیگر نه از سوزن خبری است و نه از خون. در حقیقت گوگل یک سنسور گلوکز و یک چیپ وای-فای بسیار ریز را مابین بین دو لایه از لنز قرار داده. این شرکت بزرگ همچنین اعلام کرده که قصد دارد لامپ‌های LED بسیار کوچکی را نیز در این لنزها تعبیه کند. در حال حاضر گوگل برای تحقق چنین لنزهایی، در پی یافتن شرکایی با تخصص پزشکی و دارویی است. این شرکت همچنین با مذاکره با سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا (FDA) قصد دارد پیش از عرضه تجاری لنزهای خود، مهر ... ادامه »

  ۱   ۲   ۳   ۴   ۵   ۶   ۷   ۸   ۹