گروه شرکت های ره نگار

محصولات و خدمات › راهکارها › مدیریت ناوگان 

MDVR 

  دی وی آر های سیار ، یک باید جدید در پلتفرم های ردیابی ؛
دی وی آر سیار در ردیابی gps بعنوان یک نیاز جدید بسرعت در حال افزایش است

بعنوان روند جدیدی در نظارت ناوگان ، DVR های سیار در حال افزایش است. این امکان در مدیریت رفتار راننده و کاهش خطرات ، یا برای جلوگیری از بروز حوادث و تشخیص صحیح مقصر پس از تصادف ، کمک می کند.در این مقاله بازار MDVR را مورد مطالعه قرار داده ، با بهترین تولید کنندگان گفتگو کرده و چندین مثال از اجرای آن را مورد بررسی قرار داده است: برای درک بهتر:

MDVR چیست و چگونه از آن بهره می برید؟
MDVR  چیست و چه کسی بیشترین نیاز را به  آن دارد :
DVR سیار یک فناوری است که برای زمینه های مختلف مفید است. از ویژگی های اصلی آن می توان به ضبط فیلم و ذخیره آن در SD / HDD اشاره کرد. کاربر می تواند بعداً فایلها را در رایانه شخصی خود بارگیری کند و محتوا را که در دیسک سخت ذخیره شده بود ، ببیند. به طور معمول فیلم های ۳۰ ثانیه ضبط می شوند. گزینه های پیشرفته تر عبارتند از امکان ارسال پرونده ویدئویی خاص در صورت وقوع یک رویداد خاص (فشار دکمه SOS ، تصادف شناسایی شده و غیره) ، به طور معمول با یک فیلم از ۱۰ ثانیه قبل و ۲۰ ثانیه بعد از وقوع این رویداد.
امروزه با در دسترس بودن و سرعت بیشتر اینترنت ، پخش مستقیم فیلم گزینه ای است که بسیاری از تولید کنندگان MDVR ارائه می دهند - دستگاه ویدیو را به سرور ارسال می کند و آن را به طور همزمان در SD / HDD ضبط می کند (اگر فضای خالی کافی وجود ندااشته باشد ، فیلم های قدیمی را بازنویسی می کند). این تکنولوژی جدیدمحدوده ی وسیعی از  امکاناتی را برای کاربران MDVR فراهم می کند که بینشی از وضعیت موجود در زمان واقعی را برایشان ارائه می دهد.
این تکنولوژی در ۴ فضای زیر مورد استفاده قرار میگیرد :
۱-حمل و نقل عمومی
۲-ناوگان تجاری
۳-پلیس
۴-شخصی
در مورد اتوبوس ، تاکسی یا سایر وسایل حمل و نقل عمومی ، بیشتر نقش یک محافظ برای راننده در برابر جرم در داخل وسیله نقلیه و وسیله ای برای فراهم آوردن دلیل در صورت بروز برخی تصادفات است. پلیس از MDVR برای جمع آوری شواهد و اثبات مشروعیت اقدامات خود و همچنین برای هماهنگی بهتر نیروها استفاده می کند. افرادی که از آن برای اهداف شخصی استفاده می کنند بیشترین استفاده را برای اثبات بی گناهی در صورت بروز تصادفات می کنند.. به خاطر این مقاله ، ما در درجه اول به سودمندی MDVR برای ناوگان های تجاری می پردازیم.
پکیج MDVR استاندارد شامل دوربین داشبورد ، منبع تغذیه خارجی و مجموعه سخت افزارهای ثابت است. اگرچه نیاز به انتقال مقدار قابل توجهی از داده ها از طریق اتصال داده های همراه است که می تواند بسیار پرهزینه باشد ، اما می تواند به صاحبان ناوگان کمک کند تا با بررسی رفتار رانندگان خود ، آنچه در لحظه تصادف دقیقاً اتفاق افتاده است را درک کنند مانند دلایل ترمز خشن یا رفتار خطرناک دیگر آنها. همچنین می تواند یک فناوری مفید برای یافتن وسایل نقلیه سرقت شده باشد.
تولید کنندگان پیشرو
بازار MDVR به سرعت در حال گسترش است و تعداد تولید کنندگان به سرعت در حال رشد است. ما به خاطر این مقاله تولید کنندگان برتر MDVR را مورد بررسی قرار دادیم و ۵ راه حل جالب که قبلاً با برخی از سیستم عامل ردیابی GPS یکپارچه شده اند یا در مرحله ادغام هستند پیدا کردیم:
 
 
  1. D-Teg
  2. Servision
  3. Streamax
  4. SmartWitness
  5. Howentech
 
بیایید روش های ادغام ارائه شده توسط تولید کنندگان مختلف MDVR را بررسی کنیم.
 
MDVR به طور گسترده در نرم افزار ردیابی GPS استفاده می شود. اگرچه هدف از ادغام MDVR اغلب یکسان است ، ممکن است روش ادغام متفاوت باشد. ما با متخصصان Streamax ، یکی از تولید کنندگان پیشرو MDVR تماس گرفتیم و از ۳ راه محبوب ترین ادغام مطلع شدیم:
 
۱. میان افزار
 
در این سناریو از میان افزار برای تهیه برنامه - سرور و مشتری - استفاده می شود ، به طوری که دستگاه داده ها را به سرور سازنده ارسال می کند و سپس به سیستم عامل گذشته می شود.

۲-SDK

کیت توسعه نرم افزار می تواند با پلتفرم مشتری یکپارچه شود. این گزینه به دلیل انعطاف پذیری بالا جذاب است - مشتری می تواند از SDK برای اتصال مستقیم دستگاه به برنامه سرور شخصی مشتری خود استفاده کند و داده های مورد نیاز را به پلتفرم مشتری منتقل کند.

۳- پروتکل ارتباطی بین دستگاه و سیستم عامل
 
در این گزینه (که مشکل ترین آن است) مالک پلتفرم،  دستگاه MDVR را با استفاده از پروتکل ارتباطی خود ادغام می کند. این دستگاه دقیقاً مانند هر ردیاب GSP ارتباط مستقیم با سیستم عامل برقرار می کند. برای ذخیره کلیه داده های حاصل از دستگاه به یک بخش R&D قوی و فضای کافی احتیاج است.
وقتی صحبت از ادغام می شود - شرکت های مختلف اغلب راه حل های مختلفی دارند. ما با متخصص Howentech‘ ، لئون ژو ، تماس گرفتیم تا از چرایی استفاده شرکت وی از گزینه پروتکل ارتباطات با خبر شویم:
ادغام پروتکل ارتباطی حداقل دارای مزایای زیر است:
 
۱-این روش ویژگی های بسیار بیشتری را نسبت به API سرور ارائه می دهد : پروتکل ارتباطی دستگاه تقریباً شامل تمام بسته های داده است و سیستم مدیریت ناوگان می تواند داده های اصلی و خام مورد نظر خود را به صورت انعطاف پذیر انتخاب کند و آن را در خود ادغام کند. بنابراین نرم افزار مدیریت ناوگان کنترل بیشتری روی ویژگی هایی که می خواهد ارائه دهد ، خواهد داشت.
۲-کاربر نهایی نیازی به نصب سرور CMS (نرم افزار مدیریت مرکزی) ندارد: پروتکل مستقیماً بین سخت افزار و سرور FMS صحبت می کند ، بنابراین کاربران لازم نیست سرور دیگری را جداگانه نصب کنند.
۳-هنگامی که سازنده MDVR برخی از ویژگی ها را در سمت سخت افزار MDVR به روز می کند ، افزودن آن به FMS بسیار آسان خواهد بود ، نیازی به صبر برای به روزرسانی نرم افزار نیست.
۴-اندازه داده ها می تواند کوچکتر باشد: FMS می تواند داده های هدف را برای صرفه جویی در پهنای باند و بهبود بازده انتقال ، انتخاب کرده و به اشتراک بگذارد.
۵- انتقال بصورت زنده: عدم انتقال در سرور CMS که باعث تاخیر بسیار کمتری برای انتقال داده می شود
نمونه های پیاده سازی
چندین نمونه از اجرای MDVR توسط سیستم عامل های مختلف ردیابی GPS وجود دارد. به خاطر این مقاله ، ما به KP۱ Smart Witness یکپارچه شده توسط ویالون و امکان فنی ارائه شده توسط GpsGate خواهیم پرداخت.
 
Smart Witness KP۱ ادغام شده توسط ویالون
Smart Witness نمایانگر یک سیستم جامع است که دوربین دوربینی و ترمینال GPS را برای نظارت تصویری از راه دور ترکیب می کند. Smart Witness به ۲ حافظه کارت حافظه برای کارتهای SD حداکثر ۳۲ گیگابایت برای ذخیره داده و مودم ۳G ۳G مجهز شده است
این دستگاه چالش مصرف زیاد ترافیک هنگام پخش ویدئو و ذخیره بیشتر بایگانی داده های ویدئویی به دلیل رویکرد هوشمند برای انتقال ویدیو بشرح ذیل حل کرده است :
در این راه حل تمام داده های ویدیویی را به سیستم ارسال نمی کند. دوربین داشبرد دائماً فیلم را بر روی حافظه داخلی ضبط می کند (به طور خودکار جایگزین فیلم های قدیمی می شود) و در صورت بروز حادثه (تصادف ، نقض سرعت و غیره) ، چندین عکس را در فواصل زمانی مشخصی کمی قبل و بعد از این رویداد به سرور می فرستد . سیستم زمان دریافت عکس ها را تعیین می کند و به طور خودکار دستور TCP را برای بارگیری فایل تصویری ارسال می کند تا فیلم دریافت شده در فاصله بین عکس ها ثبت شود.
سپس به ویدیو مستقیماً از رابط سیستم دسترسی پیدا می کند. اپراتور همچنین می تواند برای بارگیری یک فیلم ویدیویی در طول N-ثانیه اخیر ، فرمانی ارسال کند. بسته به نوع کارتهای حافظه انتخاب شده و تنظیمات ویدیویی ، یک فرمان از سیستم Wialon اجازه می دهد تا یک فایل ویدئویی را از بایگانی دریافت کنید (هر چه کیفیت پایین تر و ظرفیت ذخیره بالاتر باشد ، فایل ها سریعتر بارگزاری می شوند). از این طریق ، اپراتور می تواند حوادث مورد نیاز را از راه دور مشاهده کند و وضعیت ترافیک فعلی را بدون نیاز به بارگیری فایل های ویدئویی بی فایده چند ساعته ، ارزیابی کند.
 
جمع بندی
MDVR مزایای غیرقابل انکاری را به نرم افزار ردیابی GPS می افزاید. دارندگان ناوگان می توانند با آگاهی از دلایل تخلفات و تصادفات رانندگان خود ، تصمیمات آگاهانه ای اتخاذ کنند و همیشه برای هر مورد مشکوکی ، شواهد قدرتمندی وجود دارد. اپراتورهای سیستم ردیابی GPS همیشه می توانند وضعیت راننده و وضعیت واقعی ترافیک جاده را از طریق رابط وب بررسی کنند.
 
بازار MDVR در سال ۲۰۱۶ ۱.۲۸ میلیارد دلار در بازار ۲۰۱۶ بوده است و ۲.۳۲ میلیارد دلار تا سال ۲۰۲۳ پیش بینی شده است. چالش های MDVR مانند مصرف زیاد ترافیک و هزینه های اولیه تجهیزات با سرعت اینترنت بالاتر و قیمت مناسب برای دوربین های داشبرد کم شده است . بنابراین ، با در نظر گرفتن تمام این واقعیت ها ، به احتمال زیاد MDVR برای هر ناوگان و سیستم ردیابی GPS تبدیل به یک باید تبدیل خواهد شد .
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
فرم درخواست
لطفا برای مشاوره خرید و کسب اطلاعات بیشتر فرم زیر را تکمیل نمایید.
لطفاً عبارت نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد نمایید.